TURKISH

Önemli Duyuru

Sayın Akademisyenler, Değerli Sanayiciler ve Sevgili Öğrenciler

Maalesef, gelişen koronavirus (COVID-19) küresel salgını hakkında dillendirilen endişeler, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığının uyarıları, yaygın seyahat yasakları ve bazı ülkelerde yürürlüğe konulan acil durum uygulamaları dikkate alınıp değerlendirildikten sonra UMTIK 2020 kongresinin iptaline karar verilip, kongre ileri bir tarihe (Muhtemelen 2021 Haziranına) ertelenmiştir. Gelecek UMTIK kongresinin kesin tarihi yakında websitesinden açıklanacaktır.

Saygılarımızla,
UMTİK Düzenleme Komitesi


 • Gün
 • Saat
 • Dakika
 • Saniye

UMTİK 2020’e kalan süre


Değerli Katılımcılar,

BİLDİRİLER VE ÖZEL OTURUM ORGANİZASYONU İÇİN ÇAĞRI:


UMTIK 2020

19. ULUSLARARASI MAKİNA TASARIM VE İMALAT KONGRESİ

7-10 Temmuz 2020, Kapadokya

www.umtik.com

Sizleri UMTIK 2020, 19ncu Uluslararası Makina Tasarım ve İmalat Kongresine davet etmekten memnuniyet duymaktayız. Kongremiz 7-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında, Kapadokya Üniversitesi Rektörlüğünün ev sahipliğinde Nevşehir-Kapadokya’da düzenlenecektir. UMTIK Uluslararası Program Komitesinin değerli üyesi Profesör Dr. Memiş Acar’ı 2018 Kongremizin hemen ardından 8 Ağustos 2018 tarihinde kaybettiğimiz için kongremizin onun anısına memleketi olan Kapadokya’da ve Rektörünün nazik daveti üzerine Kapadokya Üniversitesinde düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. O ve değerli eşi Profesör Dr. Serpil Acar UMTİK kongrelerine, yazar, panel üyesi, özel oturum düzenleyicisi ve bildiri hakemi olarak önemli katkılarda bulunmuşlardır. Eskişehir’deki UMTIK 2018 Kongresi için düzenledikleri Özel Oturumu yönetmek üzere Eskişehir’e gelmeyi planlarlarken Memiş Acar’ın amansız bir hastalığa yakalandığının ortaya çıkması üzerine kongreye katılamamışlardır. UMTİK Düzenleme Komitesi bu nedenle UMTIK 2020 kongresinin Prof. Dr. Memiş Acar anısına onun adına ithaf edilmesini kararlaştırmıştır.

Kongrenin ilk günü olan 7 Temmuz 2020 programı geçmişte Prof. Dr. Memiş Acar’ın doktora öğrencileri olan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi öğretim üyesi Doç. Dr. Volkan Esat ve Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Selçuk Himmetoğlu tarafından düzenlenecektir. İlk gün programında Prof. Dr. Memiş Acar anısına; ailesi, yakınları, dostları, tanıyanları, öğrencileri, iş ve araştırmacı arkadaşlarının konuşmalarının, bilimsel bildiri sunumlarının, düzenleyecekleri panel ve seminerlerin yer alması düşünülmektedir. Prof. Dr. Memiş Acar’ın bir akademisyen, bilim adamı, mühendis ve insan olarak yaşamı ve edinimlerini anmak üzere etkinlik önerileriniz varsa Dr. Esat ve /veya Dr. Himmetoğlu ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Kongrenin diğer üç gününde ise; kongre kapsamında gelen bildiri sunumlarından oluşturulan oturumların yanısıra önceki kongrelerde olduğu gibi, eş zamanlı olarak paneller, özel oturumlar sosyal etkinlikler, seminerler, çalıştaylar, sergiler v.b. etkinliklerin düzenlenmesi planlanmaktadır. Eğer bilgi, eğitim ve teknoloji ile yerel kalkınma, sosyal yaşam, kültürel ve tarihsel miras arasındaki karşılıklı etkileşimi vurgulamayı amaçlayan bu türde bir etkinlik düzenleme konusunda önerileriniz varsa, lütfen Düzenleme Komitesine umtik@umtik.com adresine kısa öz geçmişinizi, etkinliğin amacı ve kapsamını, süresini, araç-gereç-mekan gereksinimini, etkinliğe katılma koşullarını içeren bir iletiyle bildirmenizi rica ederiz.

Bu çağrıyla sizleri özel oturum ve yukarıda tanımlanan diğer kongre etkinliklerini düzenleme önerilerinizi sunmaya davet ediyoruz. Önerilerinizi onay için kısa öz geçmişinizle birlikte Düzenleme Komitesine gönderebilirsiniz. Etkinlik düzenleyicileri, etkinliğin duyurulması, katkıların toplanması, değerlendirilmesi, kongre formatında düzenlenmesi ve UMTIK 2020 web sitesinde duyurulan tarihler içersinde Düzenleme Komitesine gönderilmesinden sorumlu olacaklardır. Etkinliklerin konusu ve düzenleyicileri belirlendikçe UMTIK 2020 web sitesinde (http://2020.umtik.com) Etkinlikler başlığı atında duyurulacaktır.

Kongrenin düzenleneceği yer Kapadokya Üniversitesinin Mustafa Paşa Yerleşkesidir. Tarihte Sinasos olarak da bilinen bölgede bütçenize uygun çok sayıda butik otel bulunmaktadır.

Başarılarla dolu bir UMTİK kongresi daha gerçekleştirmek için, UMTİK 2020’ye katılmanızı ve değerli katkılarınızı bekliyoruz. Kongre hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için Düzenleme Komitesi üyeleri ile irtibata geçebilirsiniz. Sizleri 2020 yazında Kapadokya’da aramızda görmeyi diliyoruz.

Saygılarımızla,

DÜZENLEME KOMİTESİ




ONURSAL BAŞKANLAR


PROF. DR. YILDIRIM ÜÇTUĞ
ATILIM Universitesi Rektörü

PROF. DR. HASAN ALI KARASAR
KAPADOKYA Universitesi Rektörü

PROF. DR. CAN ÇOĞUN
ÇANKAYA Universitesi Rektörü

PROF. DR. İHSAN SABUNCUOĞLU
ABDULLAH GÜL Universitesi Rektörü

PROF. DR. TÜRKAY DERELİ
İSKENDERUN TEKNİK Universitesi Rektörü




ONURSAL DAVETLİ KONUŞMACI


PROF. DR. YUSUF ALTINTAŞ
UBC

Başlık: Metal kesme işlemlerinde matematiksel modeller geliştirmek, takım tezgahı titreşimleri ve kontrolü





DAVETLİ KONUŞMACILAR


PROFESSOR DR. IVICA VEŽA
Split Üniversitesi

Başlık: Split Üniversitesi'nde Yalın Öğrenme Fabrikası Kavramı


DR. TZOU-LIANG LUO (DEREK LUO)
Intelligent Machinery Technology Center, ITRI

Başlık: Intelligent Machinery Technology


PROF. DR. İSMAİL LAZOĞLU
KOÇ Üniversitesi İmalat ve Otomasiyon Araştırma Merkezi, İstanbul

Başlık: Critical Role of Advanced Manufacturing on the Society and on Human Life in the age of Industry 4.0:
Sharing our Experience in the Manufacturing & Automation Research Center


PROF. DR. ERHAN BUDAK
SABANCI UNIVERSITY, ISTANBUL

Topic: High Performance Machining through Process Modeling






ÖZEL OTURUMLAR



4. Ulaşım Güvenligi için Tasarımlar


Oturum Başkanı: Prof. Dr. Serpil ACAR


Bu özel oturumda sunulan bütün ingilizce bildiriler Safety (ISSN 2313-576X) dergisinin Design for Transport Safety özel sayisina gönderilmek üzere dikkate alinacaktir.

Düzenleyen ve Dergi Özel Sayı Editorü: Prof. Dr. B. Serpil Acar (Loughborough University, UK)

Kapsam
Trafik kazaları, bütün dünyada pek çok zamansız ölümlere ve yaralanmalara sebep olan faktörlerin başında gelmektedir. Dünyada her yil 1.3 million insan sadece karayolu kazalari yüzünden hayatını kaybetmektedir. Araçların, güvenlik sistemlerinin ve çevrenin dikkatli ve uygun tasarım ve imalatının yaralanmaların ve ölümlerin azalmasındaki rolü büyüktür.
Bu özel oturumun odağı, ulaşımda güvenliği arttırmanin yollarini bulmak amacıyla yapılan tasarim, araştırma ve geliştirmedir. Bu oturum, mühendis, bilim insanı ve endüstri araştırmacılarının, taşıma güvenliğindeki güncel problemleri tanımak ve tanıtmak, fikirler üretmek ve problem çözümünde kullanılan en son geliştirilen teknikleri ve trendleri tartışmak üzere bir forum oluşturmak icin düzenlenmistir.

Özel oturum araştirmalari asağıdaki konulari kapsar:

 • Kara, demir, deniz ve havayollari araclarinin carpisma dayanaklılığı
 • Çarpma Biomekaniği
 • Sürücü, yolcu ve yaya korunması
 • Fiziksel Modellemeler
 • Bilgisayar Modellemeleri
 • Kaza simülasyonları
 • Görsel tanıma teknikleri
 • Güvenlik Sistemi Tasarımları
 • Özel koşullardaki sürücüler
 • Çocuk, yetişkin ve özel yolcular icin güvenlik sistemleri
 • Gelecek için ulasım güvenliği tasarımları
Özel oturuma bildiri göndermek isteyenlerin bildiri başlığı ve 100 kelimelik bildiri özetini17 Subat 2020 den once B.S.Acar@Lboro.ac.uk adresine göndermeleri gerekmektedir. Bildirilerin tamami en gec 3 Nisan 2020 tarihinde özel oturum hakemlerine sunulmak üzere aynı adrese gönderilmelidir.


Professor Dr B Serpil Acar

Professor of Design for Injury Prevention
School of Design and Creative Arts
Loughborough University
Leics LE11 3TU
England, UK

E-mail: B.S.Acar@Lboro.ac.uk
Tel: +44 1509 63 57 00


On Building Demonstration Site and Research Networks for Intelligent Manufacturing


Session Manager: Dr. Tzou-Liang Luo (Derek Luo)


Dr. Tzou-Liang Luo (Derek Luo)

Division Director,
Intelligent Manufacturing Technology Division
Intelligent Manufacturing Pilot Production Site
Intelligent Machinery Technology Center, ITRI
CIRP Corporate Member Representative
Nantou City, Nantou County 54041
Taiwan R.O.C

E-mail: TzuoLiangLo@itri.org.tw
Tel: +886 49-2345318




ÖĞRENCİ SEMPOSYUMU


Öğrenci sempozyumu 9 Temmuz 2020'de UMTIK 2020 kongresi çerçevesinde gerçekleştirilecektir ve bu çağrı ile tüm öğrenciler bu sempozyumda akademik araştırmalarını, proje sonuçlarını akademik makale formatında sunmaya davet edilmektedirler. Öğrencilerden makalelerini verilen UMTIK bildiri yazımı kurallarına göre hazırlamaları ve makalelerini CMT sistemi üzerinden UMTIK öğrenci sempozyumuna göndermeleri istenilmektedir.                         
UMTIK öğrenci sempozyumu farklı üniversitelerden öğrenci delegeler tarafından düzenlenip ve gönderilen bildiriler hakemler tarafından değerlendirilecektir ve kabul edilen bildiriler sempozyum sırasında yazarlar tarafından sunulacaktır. Kayıt ücretleri ve detaylı kurallar burada mümkün olan en kısa sürede ilan edilecektir. Daha detaylı bilgi için lütfen öğrencilerin sempozyum sekreterliği veya UMTIK organizasyon komitesiyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

KONFERANS KONULARI


Endüstri 4.0 uygulamaları ve vaka analizleri

Esnek ve dağıtık imalat sistemleri

İmalat sistemleri ve süreçlerinin modellenmesi ve simülasyonu

Katmanlı (eklemeli) üretim

Makina elemanlarında ve mekanik sistemlerdeki hasar oluşumunun modellenmesi ve analizi

Makina tasarımı ve imalatında ileri malzemeler

Makina tasarımı ve uygulamaları

Mikro elektro-mekanik sistemlerin (MEMS) mekanik tasarımı ve üretimi

Mühendislik tasarım metodolojisi ve tasarım modelleri

Otomotiv Mühendisliğinde tasarım, simülasyon, modelleme, üretim ve güvenlik

Raylı Sistemlerde tasarım, simülasyon, modelleme, üretim ve güvenlik

Talaşlı üretim ve metal şekillendirme teknolojileri

Tasarım ve imalatta sürdürülebilirlik

Tasarım ve imalatta yeni gelişen teknolojiler

Tasarım ve üretimde mühendislik eğitimi

Tasarımda algılayıcı teknolojileri ve ağ-yapılar

Tasarımda yaratıcılık ve yenileşim

Uzay ve Havacılık Mühendisliğinde tasarım, simülasyon, modelleme, üretim ve güvenlik

Üretim süreçlerinin tasarımı

Üretimde akıllı sistemler

Zeki ve akıllı ürün tasarımı

Vasıta Güvenliğine Yönelik Tasarım



UMTİK 2020 ULUSLARARASI PROGRAM KOMİTESİ ÜYELERİ


NameSurnameCountry
SerpilACARBİRLEŞİK KIRALLIK
MehmetAKÇAYTÜRKİYE
M. OktayALNIAKTÜRKİYE
Ali M.ALSAMHANSUUDİ ARABİSTAN
YusufALTINTAŞKANADA
CarlaANFLORBREZİL
ÖmerANLAĞANTÜRKİYE
Paulo JorgeBÁRTOLOBİRLEŞİK KIRALLIK
BekirBEDİZTÜRKİYE
ErhanBUDAKTÜRKİYE
LeoCOURTYFRANSA
BarışÇETİNTÜRKİYE
SamadDADVANDIPOURMACARİSTAN
LászlóDUDÁSMACARİSTAN
FerencERDELYIMACARİSTAN
KaanERKORKMAZKANADA
TahirFİDANTÜRKİYE
FabyFONGTAYVAN
NecdetGERENTÜRKİYE
GregGIBBONSBİRLEŞİK KIRALLIK
Wen-YuhJYWETAYVAN
BilginKAFTANOĞLUTÜRKİYE
YiğitKARPATTÜRKİYE
ZaferKAZANCIK. İRLANDA
YusufKAYNAKTÜRKİYE
Z. MuratKILIÇBİRLEŞİK KIRALLIK
İsmailLAZOĞLUTÜRKİYE
YangminLIHONG KONG
Ming-ChyuanLUTAYVAN
Tzuo LiangLUOTAYVAN
Yoshiyuki MATSUOKAJAPONYA
PınarMENGÜÇTÜRKİYE
FahrettinÖZTÜRKTÜRKİYE
K.G.Durga PRASADHİNDİSTAN
PVJ Mohan RAOHİNDİSTAN
EijiSHAMATOJAPONYA
SergeySHEVTSOVRUSYA
Vadim S.SILBERSCHMIDTBİRLEŞİK KIRALLIK
Durmuş TayyarŞENTÜRKİYE
UğurŞİMŞİRTÜRKİYE
TiborTOTHMACARİSTAN
AliÜNÜVARTÜRKİYE
Hakkı ÖzgürÜNVERTÜRKİYE
MinWANÇİN HALK CUMHURİYYETİ
Hakan YAVAŞTÜRKİYE
Wong Kuan YEWMALEZYA
Ali RızaYILDIZTÜRKİYE
BülentYILMAZTÜRKİYE
OğuzhanYILMAZTÜRKİYE
MichaelZAEHALMANYA


ÖNEMLİ TARİHLER


20 MART 2020

Bildiri Yüklenmesi


17 Nisan 2020

Kabul Mektuplarının Gönderimi


8 Mayıs 2020

Düzeltmelerin Gönderilmesi ve Kayıtlar


19 Haziran 2020

Kongre Programının Açıklanması




TAM METİN FORMATI:



Yazarlar ve Hakemler için CMT sistemi kullanım kılavuzu

BİLDİRİNİZİ GÖNDERİN

ÖNEMLİ DUYURU:

UMTIK 2020, tam metnini UMTIK 2020 konferansında yayınlamaya istekli olmayan yazarlara bir seçenek sunar. Bu yazarların inceleme için tüm yazılarını UMTIK 2020 konferansına gözden geçirmeleri ve bahram.lotfisadigh@atilim.edu.tr adresine bir e-posta göndermeleri ve editörlerden UMTIK 2020 özet kitapçığında bildirilerinin sadece özetini yayınlamaları istenir. Makalenin tam metni daha sonra sadece inceleme amacıyla konferans veri tabanında arşivlenecek ve tamamlandıktan sonra sistemden kaldırılacaktır.
Bildiri Formatı
Katkıda bulunanlar, yazarın tam adresini, telefon numarasını, faks numarasını ve e-posta adresini içeren tam metinleri göndermeye davet edilir. Gönderilen yazılar uluslararası program komitesi tarafından gözden geçirilecektir. Kabul edildikten sonra, son yazının revizyonu ve hazırlığı ve konferansa kayıt için bildiren yazarlara daha fazla bilgi gönderilecektir. Sunum yapan yazarların 1 Nisan 2020'den önce Konferansa kayıtlarını tamamlamaları istenmektedir. Sunumlarını bu tarihe kadar tamamlamayan yazarların makaleleri yayınlanmayacaktır. Kabul edilen bildiriler konferansta CD ROM formatında yayınlanacaktır. Yazıların teslimi dahil tüm iletişimler e-posta ve internet ortamında yapılacaktır. Bildirilerinizi göndermek için, lütfen UMTIK web sitesi menubarının "Kağıt Gönderme" bölümünde verilen CMT sistem bağlantısını kullanın veya buraya tıklayıniz. Yazı formatları hakkında daha fazla bilgi almak için sol tarafta bildiri hazırlama word ve pdf dökümanlarını bulabilirsiniz.

KONFERANS MERKEZİ


Kapadokya Üniversitesi

Kapadokyaya Nasıl Gidilir?


KAYIT VE KONAKLAMA


TÜRK AKADEMİSYENLER ve ÖĞRENCİLER
800
*içermektedir

 • * Bütün Oturumlara Katılım
 • * Ücretsiz WiFi
 • * Kahve Molası
 • * Öğlen Yemeği
 • * Gala Yemeği
Kayıt Olun
TÜRK SANAYİCİLER
1800
*İçermektedir

 • * Bütün Oturumlara Katılım
 • * Ücretsiz WiFi
 • * Kahve Molası
 • * Öğlen Yemeği
 • * Gala Yemeği
Kayıt Olun

İLETİŞİM

 • Beni Bilgilendir

 • Boş Olmalıdır:



ORIGINEMC Turizm Organizasyon Rek. Tic. Ltd. Şti.

Dinç Sokak Muyar Plaza No:4/25 Çamlık/Ümraniye , İstanbul

Telefon: +90 216 372 23 30

Faks: +90 216 372 23 31

(GSM: +90 533 580 49 61)

2020@umtik.com

http://2020.umtik.com and umtik.com © 2019-2020 Bütün Hakları Saklıdır – MATİMAREN